Vydejte se s námi vstříc novému dobrodružství: Odhalte kouzlo cyklistických závodů!

Komunita stejných nadšenců do cyklistiky jako jste vy, jízda po trasách, které jsou jinak buď špatně přístupné, nebo by se hledaly opravdu stěží, překonání dosavadních limitů a vzápětí odměna v podobě dobrého jídla a samozřejmě nezapomenutelná atmosféra…To je jen malý přehled důvodů, proč se zúčastnit cyklistického závodu.

Protnutí cílové čáry je pro mnohé hobby závodníky jeden z těch nejemotivnějších momentů jejich cyklistického života. Láká vás vyzkoušet amatérský závod a zažít pocity jako profesionální závodník na Tour de France? Nevíte ale do čeho jdete a potřebovali byste nějaké rady do úplného začátku, nebo prostě jen impulz k tomu, abyste to vyzkoušeli? Připravili jsme si proto sérii článků, kterými vás připravíme na první závodní kilometry. Pak už bude zbývat jen vyplnit přihlášku a odstartovat tak novou část cyklistického dobrodružství!

Výsledek není všechno

Není žádoucí za každou cenu dojet do cíle první. Bylo by to sice super a dodalo by vám to sebevědomí, ale co je určitě mnohem důležitější? No přece užít si den s přáteli v parádní atmosféře a odvézt si domu opravdu intenzivní zážitky.

Stále váháte? Nevadí, tady ještě pár dalších podnětů proč si říct ANO.

  1. Zúčastnit se závodu znamená dát tělu pořádně zabrat, což se v běžném tréninku nemusí pokaždé podařit. Je to skvělá šance, jak si vyčistit hlavu a skvěle se unavit. Věřte, že až budete zdolávat poslední kopec, nebudete myslet na nic jiného než na to, kde je jeho konec.
  2. Na závodech můžete pořádně prověřit, co vaše kolo vydrží. A pokud nemáte vlastní, nebo jen chcete vyzkoušet super kolo, nabízíme vám naší půjčovnu kol, kde si určitě vybere každý. Jak jinak pořádně prověřit materiál než při závodě?
  3. Komunita cyklistů je úžasná. Všichni se navzájem povzbuzují a nikdo vás nebude odsuzovat, ani kdybyste dojeli poslední. Naopak, po závodě budete mít spoustu zážitků k probrání s ostatními cyklisty, kterým je cyklistika stejně blízká jako vám.

Odhodlání už tedy máte, ale kam za závody vyrazit? Mezi nejpopulárnější závody na horských kolech patří seriál Kolo pro život, Pražská padesátka a Author Cup. Pokud jste spíše milovníky užších řidítek, mohl by se vám líbit seriál Road Classics nebo L'Etape. Pro příznivce gravelových kol je tu Gravel Series, přičemž organizátoři klasických MTB závodů často nabízejí i gravel varianty.

Tak proč to nezkusit? Závodění vám může přinést nové přátele, skvělé zážitky a novou motivaci do dalšího tréninku. A nakonec, kdo nechce zažít tu směs pocitů, vyčerpání, radosti a štěstí při průjezdu cílovou čárou?

Jak začít?

A kdybyste se chtěli před prvním závodem naučit něco z techniky, jak se pohybovat ve větším balíku a získat další informace od zkušených závodníků Jirky Ježka a Marcely Jóglové, kteří jsou našimi ambasadory, vydejte se s námi na jednu z našich vyjížděk, které M1 project pravidelně pořádá nejen pro své zákazníky, ale pro všechny, kteří kolo milují stejně jako my.

Tak neváhejte, nebudete litovat. Těšíme se na vás třeba při naší další společné vyjížďce.

Klára Tomsová

Instagram

Strpení prosím…