Jsme partneři Road Classics - závodu pro cyklistické nadšence

Za monumenty není třeba cestovat na sever Francie, do Flander nebo Toskánska. To se snaží ukázat seriál Road Classics, který nabízí sérii zážitkově laděných jednodenních výzev v Česku. Letos amatérským cyklistům dopřeje jízdu po uzavřených silnicích na Pálavě, v Krušných horách a na Liberecku s finišem na Ještědu. Naše partnerství s tímto seriálem vám přinese spoustu zábavy.

Co je Road Classics?

Je závod pro amatérské silniční cyklisty. Při kterém si člověk může vyzkoušet, jaké to je zažít peloton na uzavřených silnicích a na ikonických místech. Road Classics nabízí na každém z monumentů dvě varianty - klasický závod pro ambiciózní jezdce, kteří jedou na výkon nebo švih, při kterém jezdec může nahodit pohodový mód, užít si krásy přírody, občerstvovačky na trasách a na výkon jet pouze na měřených segmentech.

Jak říká na základě loňské premiéry Jan Hejda, šéf projektu, „Trefili jsme skupinu cyklistů, co s masovými akcemi začínají, ženy, co se bojí jinde závodit s chlapy, nebo party, co si jdou jednoduše kolo užít. Tento odlišný pohled byl naším cílem, a proto jsme šli do formátu dvou alternativ, tedy pojmout účast jako závod, nebo švih. K našemu překvapení byl poměr skoro jedna ku jedné.“

Vyhraj karbonový TREK Émonda SL6! 

Úspěšná loňská premiéra skvělého podniku neunikla naší pozornosti a velmi oslovila naše cyklistická srdce. Proto jsme se velmi rádi stali partnerry Road Classics a společně s organizátory vymysleli několik společných projektů. Prvních z nich je "Monumentální tombola": Nebojte, není to tradiční tombola jak na vesnické tancovačce (viz video níže). V naší soutěži se hraje o karbonové silniční kolo Trek Émonda SL 6, a to na každém z monumentů! 

Jak jej můžete vyhrát? Podmínkou soutěže je

  1. mít platné startovné,
  2. registrovat se do soutěže na našem web,
  3. zajet daný závod a
  4. být přítomen při slavnostním vyhlášení po závodě.

Jdeš do toho?

Registrovat do soutěže

Projekt Recon

Další projekt, který jsme připravili pro nadšence silniční cyklistiky jsou Recony - vyjížďky, které se s předstihem jedou na trasách Road Classics. Můžete si tedy bez stresu vyzkoušet, jak se vám trasa pojede, aniž byste jeli na čas a o stupně vítězů. Recony se budou konat cca 2 týdny před oficiálním závodem. Detailnější informace budou vždy poskytované na jednotlivých Facebookových událostech a na našem Strava profilu. Na stejném místě budeme informovat také o tematických RC vyjížďkách v z naší základny v M1, na kterých budeme soutěžit o startovné na Road Classics.

Monumenty, co tě zvednou ze sedla

Road Classics se sebevědomým titulem „monumenty, co tě zvednou ze sedla“ letos startuje sezónu až poté, co se odmlčí jeho světoznámé „sestry“, tradiční jarní klasiky. Konkrétně už 25. května účastníci na silničních kolech probádají vinařské království v Jihomoravském kraji.

Hlavní trasa se startem ve Valticích měří 143 kilometrů a její významnou součástí je velký okruh Pavlov-Klentnice-Mikulov-Milovice-Zaječí-Šakvice-Strachotín-Dolní Věstonice-Pavlov. Pro méně výkonnostní členy pelotonu je připravena varianta, díky které si cestu do finiše u klasicistní kolonády Reistna zkrátí o více než polovinu.