Splněný sen: Na Favoritu pro Bianchi až do Itálie

Potrpíte si na služby, které vám doručí zboží přímo k domovním dveřím? A co takhle to celé obrátit na hlavu a pro balíček se vypravit po vlastní ose? Náš zákazník Martin to udělal přesně tak. Vydal se na starém kole pro pořádný balík – pro svoje vysněné kolo, které u nás zakoupil. Nejel však k nám na prodejnu M1 Project. Martin se rozhodl zajet pro své nové Bianchi Specialissima přímo do továrny výrobce v Itálii. Přinášíme report z jeho cesty, kterou podnikl na letitém Favoritu z roku 1962.

Než se vrhneme na samotný report, pojďme si přiblížit, pro jaké kolo se Martin vydal. Bianchi Specialissima je silniční stroj prověřený UCI World Tour. Sedlají ho například jezdci týmu Arkea Samsic. Základem kola je lehký rám (850 g) z prémiového karbonu. Italové si dali záležet na aeru a taky na samotném osazení, které má model Specialissima předurčovat pro všestranné využití. Geo ale z velké části hraje na závodní notu, takže s kolem budete hodně rychlí, ať už dojde na stoupání i klesání. Martinovo kolo navíc vypadá mimořádně uhlazeně, protože si vybral specifikaci s bezdrátovým řazením Sram Red eTap AXS. Skvěle na Specialissimě vyhlížejí taky karbonová kola Reparto Corse 50r. Vlastně, posuďte sami z fotek v článku… Nyní už k samotnému reportu. Děkujeme za takové příběhy!


Praha – Milán - Praha

14.6. - Den 1

První den ujeto 249 km. Přesněji Praha - Bogen (u Dunaje). Favorit musel dostat nový zadní plášť, jinak vše funguje.

15.6. - Den 2

Bogen (DE) - Kufstein (AT). Překonali jsme Dunaj a dojeli k Innu. Favorit šlape jak hodinky. Doufám, že Bianchi bude stejně spolehlivé. Dnes panovalo počasí pro otrlé - nejdřív protivítr a pak se přidal déšť. Ujeto dalších 210km.

16.6. - Den 3

Dnes start v Kufsteinu. Za mírného deště. Oběd v Innsbrucku ale proběhl již při azuru. Přehoupli jsme Alpy přes Brenner v optimálním počasí a skončili v Bolzanu. Tento den ujeto 209km.

17.6. - Den 4

Dnes 232km z Bolzana přes Lago di Garda až do Treviglia. Zítra Favorita čeká posledních 5,8 km a pak bude po 62 letech vyřazen ze služby. R.I.P.!
Těším se, že kolo na cestu zpět bude minimálně o 4 kg lehčí a že bude mít širší řidítka. Po tom řazení jak v náklaďáku se mi už asi taky stýskat nebude…

18.6. - Den 5

Dnes ráno Favorit dojel do továrny Bianchi. Ve velmi přátelské atmosféře proběhla výměna za krásnou Bianchi Specialissima v „národních“ barvách Bianchi. Po prvních 5 km přišla drobná porodní bolístka a pozlobila hydraulika zadní brzdy, ale podařila se snadno vyřešit. Dnes nový stroj jel jen ochutnávku – 91 km. I s bagáží je výrazně znát nižší hmotnost kola. Uvidíme, jak zazáří dál, předpověď hrozí spoustou vody… Mimochodem, Favorita si vzal obchoďák Daniel Cordoni domů.

19.6. - Den 6

Najeto 118 km od jezera Lago di Como do Bormia. Bianchi šlape jak hodinky. Zítra přijde křest ohněm - Passo di Stelvio. Musím se připravit na stoupání z 1 273 m n. m. do 2 757 m n. m..

20.6.  - Den 7

Dnes Bianchi Specialissima obstála ve zkoušce ohněm… Z Bormia na Passo dello Stelvio do 2 758 mnm a pak do Imstu. Za dnešek tři státy: Itálie, Švýcarsko a Rakousko. Celkem 145km. Jede znamenitě!

21.6. - Den 8

Dnes z Imstu přes Fernpaß k Mnichovu do vesnice Haunwang. 215 km, takže Specialissima má na této cestě také dvoukilo, aby ji favorit nezahanbil. Jede brilantně, akorát chudák poznává hrůzovládu nového majitele - dojezd totiž byl jak v zapnuté automyčce a někdy se tam z polí připletl i program na rozptyl kravské mrvy. Škoda, že Alpy dávno skončily, tam mi přišlo Bianchi jako ryba ve vodě…

22.6. - Den 9

Dnes jsme dotáhli přes nekonečná bavorská pole Německo a přes Šumavu jsme dojeli do Klatov. Bianchi je v Čechách! 199 km.

23.6. - Den 10

Dnes už jen 131km pěkně zvlněnou krajinou z Klatov do Prahy. Celkem 1 805 km. Navzdory předpovědím počasí jsme měli jen dva dojezdy v lijáku, jinak bylo počasí naprosto luxusní. Celkově velmi krásná trasa a skvělá projížďka. Cesta zpět na Bianchi byla úplně jiná káva. Pominu-li všechny ty věci, jako je hmotnost, tuhost rámu, pohodlné řazení, tak už jen to, jak karbonové “všechno” umí “žehlit” dlažbu, je prostě paráda! Děkuji M1 Project Sportu a Bianchi. Vymyslel jsem si “pěknou ptákovinu” a dostal jsem neuvěřitelnou podporu a důvěru a všechno parádně klaplo. Už se těším, až to proženu bez té obludné tašky pod sedlem!

Sny se mají plnit

Tolik příběh jednoho snu přivedeného do reality. Jak je ten váš? Dokážeme ho splnit?

Zmíněné produkty

Bianchi
BIANCHI SPECIALISSIMA PRO Force eTap AXS VPAL
180 491 Kč 189 990 Kč
2024
-5 %
Bianchi
BIANCHI SPECIALISSIMA PRO ULTEGRA DI2 12SP
180 491 Kč 189 990 Kč
2024
-5 % skladem na prodejně
Strpení prosím…