Ohlédnutí za M1 Ladies skialp kempem v Malé Úpě

Dámy, děkujeme za krásný, s vámi strávený, víkend! Užily jsme si to skvěle a vrátily se jako o něco lepší skialpinistky. Tady je malé shrnutí víkendu.

Kemp jsme odstartovali v pátek večer přednáškou o skialpovém vybavení, které je mít třeba s sebou, když vyrážíme na túru. Nechyběly důležité tipy a triky co si přibalit do batůžku. Také jsme si vysvětlili, někomu připomněli, jak fungují skialpové boty, lyže a tulení pásy a jak se o ně náležitě starat. Jak se říká “Opakování je matka moudrosti.”

Druhý den ráno jsme se po vydatné snídaní a poctivém protažení s kondičním trenérem Kubou vydali na túru. Sluníčko svítilo a motivovalo nás do kopců. Počasí nebylo jediným poháněčem, dalším zdrojem energie byla skvělá nálada ve skupině a nechyběly ani vtípky našich perfektních instruktorů Petra a Ondry. Program byl obohacen po výstupu na vrchol o názornou ukázku čtení sněhového profilu a postup, jak pracovat s lavinovým vybavením. Večer nás čekaly základy první pomoci s doktorkou a záchranářkou, Gabčou a Luckou. Holky nám předaly ty nejdůležitější informace, které jsou klíčové k záchraně lidského života. Po zachraňování životů nás u čekala jen chutná večeře, sauna a volná zábava.  

Na závěr v neděli, navzdory nepříznivému počasí, se o nás postaral Kuba. Připravil si pro nás dynamický a komplexní trénink, který nás obohatil nejen během kempu, ale i v následujících dnech.  

Děkujeme všem zúčastněným, organizátorům a aktérům doprovodného programu, těšíme se zase na další akci!  

Bára

Instagram

Strpení prosím…