Jaká byla M1 Dynafit Movie Night?

Nedávná M1 Dynafit Movie Night představila nejen expediční film, ale také nabídla bohatou směsici inspirace a praktických tipů pro všechny fanoušky skialpinismu. A taky se znovu ukázalo, že skialpovou komunitu tvoří skvělí lidi.

Speed Expeditions

Byla to skvělá událost, která přilákala mnoho nadšených horských duší. V rámci večera jsme měli možnost vidět expediční film odehrávající se v Nepálu, v němž byl v hlavní roli CEO Dynafitu Benedikt Böhm. Film v úchvatných scenériích předvedl jak krásný může být rychlý pohyb v horách tak jak ho má Dynafit v DNA, ale nabídnul také značný přesah do enviromentálních témat.

Know How

Dále jsme si vyslechli užitečné tipy od sportujícího lékaře MUDr. Dvořáčka z renomované kliniky Vasmedic ohledně tréninku na skialp ve vysokohorském terénu a celkové prevenci, jak se chovat v krizových situacích na horách a podobně. Vědeli jste, jak jednoduše poznat, že se tělo aklimatizovalo na nové prostředí? Víte, kdy se snažit podchlazeného parťáka rozhýbat a kdy už mu to uškodí? Na základě této poutavé přednášky připravujeme článek, který s vámi budeme sdílet.

Turecký hardcore a japonský prašan

Nepřehlédnutelným momentem bylo také inspirativní povídání o lyžování v pověstném prašanu v Japonsku od horského vůdce Robo Vrláka, který se s námi podělil o své zážitky a tipy. Předcházel tomu Robův film o extrémním skialpu v Turecku, kdy se nad některými kousky bláznivých Slováků tajil dech. Bravo chalani!

Všem zúčastněným i hostům moc děkujeme! Byl to skvělý večer! 

Instagram

Strpení prosím…