Jak vybrat skialpové lyže

Ze skialpu se stává fenomén. Jakmile napadne sníh, jsou skialpinisté často první, kdo stojí na lyžích. Technologie už umožňují skloubit nízkou váhu pro výšlap i bezpečnost a skvělé vedení ve sjezdu. Abyste si užili skialp naplno, je nutné vybrat správné lyže pro typ aktivity, který chcete provozovat.

Jsi víc turista, sjezdař nebo závodník? Budeš jezdit na sjezdovkách, nebo vyrazíš do velkých hor mimo sjezdovky na volné pláně plné prašanu?  V tomto článku vám poradíme, jak si vybrat ty správné lyže.

Je z čeho vybírat

Skialpinistické vybavení je stejně rozmanité jako lidé, kteří ho používají. Proto se nejprve zamyslete nad tím, co chcete se svým skialpovým vybavením dělat. Jste spíše všestranný lyžař, který chce zvládnout všechno, nebo už víte, že jsou pro vás nejdůležitější sjezdy v prašanu? Teprve pak si můžete vybrat to správné vybavení. Obecně lze říci, že existují čtyři různé typy skialpinismu, i když v rámci každého typu existují jemné rozdíly. Níže si stručně vysvětlíme rozdíly mezi čtyřmi typy skialpinismu, od allroundu až po freetouring, a v čem se liší, a poté se podrobně rozebereme, jaké vybavení je pro jednotlivé typy skialpinismu vhodné.

Jaký typ lyží je vhodný pro různá pojetí skialpu odhaluje následující video.

 

 
Můžeme popřát šťastnou ruku při výběru skialpových lyží, ale jistější cestou k výsledku bude promluvit si s někým z našeho týmu zkušených sklialpinistů přímo v našem centru ;-)

Instagram

Strpení prosím…