Váš průvodce elektrokoly

Elektrická kola vám pomohou zvládnout víc a dojet dál, než jste si kdy mysleli. Navíc je jízda na nich skvělá! V tomto příspěvku se zaměříme na témata, kterým se věnujeme v našem obsáhlém průvodci elektrokoly, včetně jejich výhod, fungování, výběru vhodného modelu, bezpečnější jízdy a péče o ně. Kompletního průvodce e-koly si můžete prohlédnout zde a e-kola si můžete koupit zde.

Jaké jsou některé výhody elektrokol?

Elektrokola jsou vhodná pro každého, ať už si kupujete své první kolo v životě, vracíte se po zranění, chcete držet krok s rychlejší skupinou nebo si jen chcete užít více zábavy při každé jízdě. Elektrokola snižují zátěž při zdolávání kopce, umožňují převážet těžší náklady a pomáhají omezit nutnost jezdit autem. Navíc stále získáte výhody klasického kola! Elektrokola vám pomohou získat více pohybu, trávit čas venku, vynechat dopravní zácpu a mnoho dalšího.

Zjistěte více

Jak elektrokola fungují?

Elektrokola (známá také jako e-kola a elektrokola s elektrickým asistentem) fungují tak, že používají kombinaci elektromotoru a baterii, které vám pomáhají pohánět kolo. Baterie napájí motor a vy ovládáte množství výkonu, který systém vydává, pomocí ovladače, který je obvykle namontován na řídítkách. Existují dva hlavní způsoby přenosu energie z pohonného systému na kolo - asistent šlapání a ovládání plynu.

U elektrokol s asistencí šlapání ovládáte množství asistence, kterou vám systém poskytuje, a asistence se zapíná pouze tehdy, když šlapete. Motor zesiluje výkon každého vašeho šlápnutí do pedálů, čímž poskytuje přirozený pocit z jízdy, při kterém se zdá, že vaše nohy jsou také nabité!

Další informace o fungování elektrokol

Další informace o anatomii a dílech elektrokol

Jak rychlá jsou elektrokola?

Rychlost elektrokol závisí na schopnostech a konstrukci motoru a maximální rychlost elektrokol je regulována zákonem, který v České republice povoluje rychlost až 25 km/h.

Můžete jet rychleji, než je maximální asistenční rychlost elektrokola, například když sjíždíte z kopce, ale motor přestane asistovat, jakmile dosáhnete rychlosti 25 km/h. Při rychlostech nižších než 25 km/h závisí rychlost na tom, jaký máte zařazený převod, jak moc šlapete a jakou úroveň asistence zvolíte. Různé úrovně asistence vám pomohou pohybovat se rychleji tím, že poskytují větší výkon. Například režim turbo poskytuje nejvyšší úroveň asistence a pomůže vám jet nejrychleji.

Zjistěte více

Jaký je dojezd elektrokol?

Obecný odhad dojezdu elektrokola se pohybuje v rozmezí 20-100 km na jedno nabití. Víme, je to opravdu široký odhad. Je to proto, že dojezd elektrokola závisí na několika faktorech a jeho výpočet může být velmi složitý. Některé faktory můžete ovlivnit, jiné ne. Mezi ovlivnitelné faktory patří velikost baterie, účinnost motoru, zvolená úroveň asistence motoru a hmotnost kola a nákladu který vozíte. Mezi neovlivnitelné faktory patří vítr, počasí, teplota a terén. Doporučujeme použít kalkulačku dojezdu elektrokola, která vám pomůže zjistit přesnější odhad dojezdu vašeho elektrokola.

Aplikace Trek Central https://www.trekbikes.com/cz/cs_CZ/trek-central/

Zjistěte více

Které elektrokolo je pro mě nejlepší?

Prvním krokem k nalezení ideálního elektrokola je zvážit, jaký typ jízdy budete nejčastěji provozovat. Stejně jako tradiční jízdní kola jsou i různé typy elektrokol určeny pro různé druhy jízdy, například jízdu na horském kole, jízdu po městě, dojíždění do práce a jízdu po silnici.

Najděte si své e-kolo https://www.trekbikes.com/gb/en_GB/which_electric_bike/

Elektrická hybridní a příměstská kola

Tato elektrokola vám poskytnou dodatečný výkon, který potřebujete, abyste mohli dojet dál, uvézt více, zkrátit jízdu autem a užít si jízdu s přáteli.

Najděte si elektrokola pro dojíždění

Silniční elektrokola

Elektrická silniční kola vám umožňují jezdit s rychlejšími skupinami a tlačit se do ujetí několika kilometrů navíc. Navíc vám poskytnou strategickou vzpruhu při stoupání do kopce.

Najděte elektrická silniční kola

 

Horská elektrokola

Elektrická horská kola vám poskytnou sílu prozkoumat více stezek a ujet více kol než kdykoli předtím. Do stoupání můžete vyrazit s výkonem a být sami sobě kyvadlovou dopravou.

Najděte e-horská kola

Jak se starat o své elektrické kolo

Elektrokola nevyžadují o mnoho více údržby než tradiční kola. Hlavní je, abyste se k baterii chovali šetrně, stejně jako k notebooku nebo chytrému telefonu. A své elektrokolo vždy odneste do kvalifikované prodejny elektrokol s mechaniky, kteří vědí, jak pracovat s pohonnými systémy elektrokol. Podívejte se na našeho průvodce a zjistěte, jak čistit a udržovat elektrokolo, jak nejlépe skladovat elektrokolo a další informace.

Zjistěte více

Jak jezdit na elektrokole

Jízda a dojíždění na elektrokole je úžasná. Uvezete více a přitom se méně zapotíte, s menší námahou pojedete rychleji než na klasickém kole a nebudete muset řešit dopravní zácpy ani parkovací garáže. Navíc trávíte čas venku a cvičíte.

Stejně jako na tradičním kole, i na elektrokole platí, že když budete vědět, jak jezdit a dojíždět bezpečněji, bude to pro vás mnohem zábavnější a přínosnější. V naší příručce se věnujeme všemu od optimalizace dojezdu vašeho elektrokola přes tipy pro bezpečnější dojíždění na elektrokole až po správné zabezpečení elektrokola.

Zjistěte více

Zmíněné produkty

Obrázek produktu: Trek Marlin+ 8
Trek
Trek Marlin+ 8
81 990 Kč

* Cena pro členy M1 klubu 80 350 Kč

2024
XS
S
M
L
XL

Instagram

Strpení prosím…