Umíte se správně obléct na skialp?

Při výběru vhodného oblečení pro skialpinismus je nezbytné zvážit mnoho faktorů. Jedním z klíčových prvků je správné vrstvení. Proč? Protože skialpinismus zahrnuje intenzivní fyzickou aktivitu, která vyžaduje různé úrovně tepelného komfortu a ochranu v závislosti na okamžitém prostředí a činnosti.

Při stoupání se potíte a zahříváte, zatímco při sjezdu je třeba udržet teplo a chránit se proti chladu a větru. Pojďte se podívat na tipy, jak správně vrstvit a vybírat vhodné oblečení pro vaše skialpinistické dobrodružství! 
 

První vrstva - Funkční termo prádlo (merino)

Začněte s kvalitním termo prádlem, které odvádí pot pryč od kůže a udržuje optimální teplotu těla. Vyhněte se bavlněným materiálům, které udržují vlhkost a mohou vás ochladit.  

 

Druhá vrstva - Izolační vrstva

U této vrstvy záleží na počasí. Pokud bude slunečno a teplo, stačí si obléct softshellovou bundu, abychom neprofoukli.

Kdyby nám počasí tolik nepřálo a bylo chladněji, je na místě už sáhnout po něčem teplejším. Ideální variantou je fleecová mikina. 

Třetí až čtvrtá vrstva

Nepromokavá a větruvzdorná vrstva: Na závěr by měla třetí vrstva plnit funkci ochrany proti větru a sněhu. Softshellové nebo hardshellové bundy jsou skvělou volbou. Pokud by byly teplotní podmínky nízké, je dobré mít v batohu zabalenou i péřovku, kterou si oblečete na sjezd pod nepromokavou vrstvu.  

Ruce v teple!

DŮLEŽITÉ je zmínit, že je třeba mít s sebou i dvoje rukavice. Jedny tenké na výstup a druhé zateplené na sjezd.

Pokrývka hlavy je také důležitá, kombinujte podle počasí tenké/hrubé čelenky a čepice.  

Rádi vám pomůžeme s výberem konkrétních produktů u nás na prodejně :-)

 

Zmíněné produkty

Instagram

Strpení prosím…