Nový TREK Supercaliber: Štěstí přeje rychlým

když se objevil první Supercaliber, kombinující lehkost a rychlost hardtailu s pohodlím a trakcí celoodpruženého kola, způsobil tím mezi XC koly revoluci. V dalších letech se i ostatní výrobci snažili přijít s kolem podobné koncepce, které by se Supercaliberu vyrovnalo. Nedávno představený Supercaliber druhé generace však ukazuje, že je opět o krok napřed. Pojďme se na něj podívat zblízka.

Pokud jde o rychlost, kterou se proženete každou drahou, pak to nejdůležitější je spolehlivost. Žádné jiné XC horské kolo nenastavuje laťku tak vysoko jako právě Supercaliber. Supercaliber má za sebou řadu vítězství. Nyní se vrací na scénu a je ještě výkonnější. Ještě spolehlivěji profrčí kamenitými úseky moderních XC drah aniž by ztratil cokoliv ze své pověstné schopnosti vy výšlapech do kopce.

Supercaliber nadále představuje naše jedinečné řešení jednoho kola pro XC závodníky, kteří požadují ten nejrychlejší stroj na závody i trénink. Přináší to nejlepší ze světa hardtailů i celoodpružených kol. Jezdci tak získají účinnost a hbitost hardtailu a zároveň i extra ovladatelnost a spolehlivost celoodpruženého kola.

 

Zcela nový rám

Jedná se o zbrusu nový rám, s nímž je kolo v terénu ještě víc doma, přičemž ale nic neztrácí ze své rychlosti.

Rám druhé Supercaliberu gen. 2 byl zcela přepracován. Je teď mnohem schopnější a zároveň rychlý. Zadní zdvih kola se zvýšil z 60 mm na 80 mm a přední ze 100 mm na 110 mm. Kromě lepšího odpružení se změnila i geometrie. Konstruktéři lehce prodloužili dosah a více položili hlavovou trubku. Nový Supercaliber tak bude jistější a stabilnější zejména v náročných sjezdech, které se prosazují do XC závodů ve stále větší míře.

Rám nového Supercaliberu je nabízen ve dvou verzích: lehký SL a velmi lehký SLR. Oba mají stejnou geometrii. Rám SLR je však vyroben z lehčího karbonu a nemá vnitřní vedení lanek v hlavním rámu, což minimalizuje používané materiály a hmotnost. Všechny modely jsou vybaveny novým zadním tlumičem RockShox SIDLuxe s vyšším zdvihem a snazším nastavením a servisem.

Nový RockShox SIDLuxe IsoStrut 

Nový IsoStrut zajišťuje stejnou konstrukční podporu a odpružení jako předchozí verze. Nastavení je však nyní snazší díky laserem vyrytým značkám zanoření na vzpěrách a očíslovanému kolečku odskoku. Servis je jednodušší díky snadno odnímatelnému víčku tlumiče IsoStrut. Nový tlumič RockShox SIDLuxe IsoStrut není kompatibilní s Gen 1 Supercaliber. 

Na rozpěře jsou uvedeny hodnoty, s jejichž pomocí je nastavení preferované míry zanoření snadné. Míra odskoku systému IsoStrut se značí čísly, kdy 10 znamená pomalý odskok a 1 rychlý odskok. Je to jako na stupních vítězů. Jednička je vždycky nejrychlejší a s přibývajícími hodnotami se rychlost snižuje. 


Dva bidony? Žádný problém.

Jaké jsou rozměry plášťů?

Všechny modely jsou vybaveny plášti 29 x 2,4 palce. Výjimkou je model Supercaliber SLR 9.9 XX SL T-Type, u kterého konstruktéři vzhledem k nové vidlici RockShox SID SL s maximálním prostorem pro pláště 29 x 2,35 palce a s ohledem na co nejnižší hmotnost zvolili pláště 29 x 2,2 palce.

TK23-Supercal-Jolanda-fast

 

Supercaliber + Trek Factory Racing 

Od srpna letošní roku berou na novém Supercaliberu světové XC okruhy útokem členové týmu Terek Factory Racing. Hvězdná Jolanda Neff je nejznámější tváří týmu se stabilně skvělými výsledky, ale i další bikeři prokazují kvality nové cross country rakety.

Jako FlagshipStore značky TREK jsme byli jedni z prvních, kdo má nového Supercalibera na prodejně. Přijďte se s ním seznámit i vy, nebo se podívejte na aktuální nabídku v našem eshopu ;-)

Instagram

Strpení prosím…