Kalas: česká tradice, inovace a vášeň pro cyklistiku

Hledáte cyklistické oblečení, které v sobě snoubí kvalitu, funkčnost a originální design? Pak se seznamte s českou značkou Kalas, která už více než 30 let šije oblečení pro cyklisty všech úrovní od hobíků po světové profesionály.

Příběh značky Kalas začal v roce 1989, kdy Čestmír Kalaš, vášnivý cyklista a trenér, založil firmu s cílem zachránit svůj mládežnický cyklistický klub v Táboře. Bez ohledu na to, že neměl žádné zkušenosti s šitím, se s vervou pustil do výroby cyklistických dresů a kalhot.

Z malého rodinného podniku se Kalas rozrostl v prosperující firmu, která dnes zaměstnává přes 220 lidí a vyváží produkty do více než 50 zemí světa. Za tímto úspěchem stojí neustálý vývoj, inovativní technologie a vášeň pro cyklistiku, která je hnacím motorem celého týmu.

Poslání Kalas

Kalas nehledá zkratky, jde delší cestou, pokud dává smysl. Vytváří kvalitní oblečení pro maximální výkon a pohodlí, a to s ohledem na udržitelný způsob výroby. Celá firma se řídí heslem "vše pod jednou střechou" což znamená, že pokud je to možné, všechny oddělení sídlí společně v jedné budově. To napomáhá ke zmenšení uhlíkové stopy, lepší interní komunikaci nebo i přehledu o minimalizaci množství odpadu.

Vývoj a inovace

Tyto dvě slova jsou pro kalas klíčová. Další nedílnou součástí jsou důležitá partnerství, která přináší dostupnou podporu k dosahování vítězství na všech světových úrovních např. v mistrovstvích světa, World Tour, Tour de France či Olympijských hrách. Kalas, pro dosažení inovativních produktů, je neustále aktivní na poli výzkumu i vývoje. Zlomovým milníkem se také stalo oficiální partnerství se společností Vorteq. Z kombinace těchto tvou firem vznikly ty nejlepší aerodynamické produkty, které jsou aktuálně dostupné na trhu.