Nová Specialissima od Bianchi

Nový model legendární italské značky posunuje vrchařské schopnosti o pěkný kus dál. Radikálně nízká hmotnost (6,6 kg) a aerodynamické tvar trubek zajišťuje výkon a rychlost ve výjezdech, na rovinách i ve sjezdech. Prostě technicky pokročilá silnička s rodokmenem.

Aktuální vytvor vývojového oddělení Bianchi Reparto Corse tak ve flotile silničních speciálů doplňuje aero model Oltre. Lehkost a aerodynamika se zde snoubí s jediným cílem, na kterém skutečně záleží: abyste jeli rychleji.


Rychlost bez kompromisů

Ve světě stále rychlejší cyklistiky se společnost Bianchi Reparto Corse inspirovala zpětnou vazbou od profesionálních sportovců a vytvořila ultralehký a pohotový závodní stroj. Na nejstrmějších svazích vám toto kolo dá to nejlepší.

Výkonnost na kopcovitých tratích zvyšuje také efektivita při sjezdu, ovladatelnost a schopnost šetřit drahocenné watty na rovinatých úsecích. Konstruktéři Bianchi přepracovali rám a komponenty modelu Specialissima se systematickým přístupem ke zlepšení aerodynamické účinnosti.


Čísla, na kterých záleží

S celkovou hmotností 6,6 kg (pro velikost 55) a nejspíš nejlepším poměrem tuhosti a hmotnosti na trhu, se Specialissima v závodním poli rozhodně neztratí. 

Cílem projektu bylo zlepšit aerodynamické vlastnosti bez zvýšení hmotnosti a snížení odezvy a zároveň zajistit konkurenční výhodu - a to i na méně prudkých svazích.

Reparto Corse toho dosáhlo posunutím parametrů sklonu kopce a výkonu, s nimiž Specialissima nabízí výhodu oproti čistě aerodynamickému kolu. "Bod zvratu", tedy úroveň stoupání, kdy se jedno kolo stává funkčnější než druhé, se posunul více ve prospěch Specialissima.

Zatímco předchozí Specialissima potřebovala sklon 8,8 %, aby nabídla výhodu profesionálním sportovcům oproti aero kolům, Reparto Corse tuto hranici snížilo na 6 %. Tedy v kopci o stoupání 6% už budete na Speciallisimě rychlejší než na aerodynamicky efektivnějším, ale těžším aerokolu (Oltre, Madone atd.)

Jedná se o osvědčenou výhodu. V porovnání s předchozí generací poskytuje nová Specialissima sportovci, který vyprodukuje 200 wattů při stoupání 6 procent, výhodu 8,7 sekundy. A to není málo.

Na rovném terénu se výhoda při výkonu 200 wattů zvyšuje na 31,19 sekundy. U nejsilnějších světových vrchařů - těch, kteří jsou schopni dosáhnout rychlosti 30 km/h v šestiprocentním stoupání, ušetří nová Specialissima pozoruhodných 3,6 wattu výkonu.


Poučení z Oltre RC

Při hledání lepší aerodynamické účinnosti se Reparto Corse Bianchi inspirovalo vývojem Oltre RC, aerodynamického hyperbiku Bianchi. Podobně jako u modelu Oltre Specialissima efektivně integrovala vidlici do rámu, aby snížila aerodynamický odpor. Design vidlice je rovněž inspirován modelem Oltre.

Sedlový sloupek ve tvaru písmene D navazuje na aerodynamicky optimalizovaný profil použitý v ostatních částech kola.

Radikální dieta

Dosažení tak nízké hmotnosti by nebylo možné bez snahy o optimalizaci, která se dotkla jak kola jako celku, tak každé jednotlivé komponenty. 

Bianchi Reparto Corse strategicky přerozdělilo váhu a materiály ze zadní části kola do přední tím, že kromě velkorysejší hlavové trubky pro lepší aerodynamiku vyrobilo ultrajemné vertikální vzpěry a štíhlejší horizontální vzpěry.

Obsedantní snaha o snížení hmotnosti se rozšířila i na takové detaily, jako je závěs přehazovačky a integrovaný systém zamykání sedlové trubky.

Dokonce i speciální povrchová úprava modelu Specialissima RC ušetřila dalších 40 gramů ve srovnání s jinými povrchovými úpravami.


Systematický přístup

Pro zvýšení výkonu modelu Specialissima RC byly vyvinuty specifické komponenty, počínaje integrovanými řídítky. Díky plně karbonové konstrukci, která je k dispozici v pěti délkách, váží řídítka ve verzi 110 × 380 mm pouhých 330 g. Řídítka jsou kompatibilní s vnitřním vedením kabelů Acros, mají dosah 73 mm, převýšení 125 mm a dvoustupňové rozšíření. Řídítka Specialissima RC jsou kompatibilní i s ostatními verzemi Specialissima: Pro a Comp.

Specialissima RC je vybavena koly Bianchi Reparto Corse s 33mm ráfky připravenými pro bezdušové pláště kompatibilní s plášti do 32 mm a vysoce kvalitními náboji Ceramitech. Hmotnost sady kol je pouhých 1380 gramů. Střídání tradičních a přímo tažených paprsků zajišťuje dokonalou rovnováhu mezi rychlostí a pohodlím.

Rám, komponenty a jezdec se integrují do jediného uceleného technického konceptu a tvoří efektivní systém sportovec-stroj.


Tři modely pro každého cyklistu

S cílem rozšířit inovativní technický přístup Specialissima na širší okruh sportovců vytvořila společnost Bianchi tři různé verze. Kromě špičkového modelu RC jsou to Specialissima Pro a Specialissima Comp.

Specialissima RC

Určeno pro profesionály z World Tour a nejnáročnější sportovce, kteří hledají ultralehké kolo, jež dokáže rozpoutat maximální výkon do kopce a zaručí optimální účinnost v ostatních terénech. Lehký a aerodynamicky optimalizovaný rám a komponenty zajišťují vynikající výkon na rovinatých úsecích i technických sjezdech, které se často vyskytují před a po stoupáních.

Specialissima RC je vybavena vysoce výkonnými komponenty Bianchi, včetně řídítek Specialissima RC, kol Reparto Corse 33R a sedla RC139.

Specialissima RC je k dispozici v jednobarevné variantě s minimálním nátěrem, který šetří dalších 40 gramů hmotnosti.

Specialissima Pro

Model Specialissima Pro je určen pro vášnivé amatéry a pro ty, kteří od sebe vyžadují maximum ve stoupáních i sjezdech, a je ideálním kolem pro jezdce, kteří se prostě nespokojí jen s gran fondem.

Model Pro je vítězný závodní stroj, který má stejný aerodynamický kokpit jako Specialissima RC a je vybaven technologií Bianchi CV, která eliminuje vibrace a zajišťuje tak vynikající komfort.

Specialissima Pro je doplněna koly Velomann Palladium a sedlem Velomann Mitora Hyper 139 mm. K dispozici je ve dvou sofistikovaných matných barevných variantách: Metallic Celeste s černými karbonovými akcenty a Mystic Grey s černými karbonovými akcenty.

Specialissima Comp

Verze Comp je určena pro ty, kteří chtějí hned od začátku zažít výkon absolutního univerzála s možností vylepšení komponentů. Specialissima Comp je plně kompatibilní s integrovanými řídítky nejvyššího modelu RC; je to kolo pro ty, kteří chtějí svou jízdu posunout na vyšší úroveň.

Model Comp je vybaven koly Velomann Palladium a sedlem Mitora H1 139 mm. Je k dispozici ve dvou lesklých povrchových úpravách: ikonické Celeste a intrikářské Graphite.


Barevný design

Zkušení malíři Bianchi vytvořili na rámu Specialissima podmanivé přechody a gradienty, které navozují pocit lehkosti. Tento efekt je zvýrazněn použitím duhových barev, které evokují množství tónů.

U verzí RC a Pro vytvářejí nedokončené části s odhaleným karbonem kontrast textury a estetiky, zatímco jejich odlišné povrchové úpravy dále zdůrazňují pocit lehkosti a vzdušnosti.

Fialové a zelené odstíny jsou kombinovány s moderní interpretací barvy Celeste, novou metalickou verzí ikonické barvy Bianchi, a nechybí ani původní varianta CK16.

Velikosti

Rám je k dispozici ve velikostech 47, 50, 53, 55, 57 a 59 pro všechny tři verze se specifickou aero sedlovou tyčí ve třech různých délkách podle velikosti rámu. 

Zmíněné produkty

Instagram

Strpení prosím…